Hot

Acer Aspire 3 A317-33 N6000/ 8GB/ SSD 512GB/ 17.3” Full HD

28.990,00 ден

Гаранција: 24 месеци физички лица, 12 месеци правни лица

View cart

Description

Бренд:Acer
Модел:Aspire 3 A317-33
PN:
Тип на производ:Лаптоп

Дизајн

Боја на производот:Сива

Екран

Дијагонала:17.3″
Резолуција:1920×1080
Екран на допир:/
Тип:IPS
HD:Full HD
Фрекфенција на освежување:

Процесор

Модел:Intel
Фамилија:Pentium N6000
Фреквенција:1.10 GHz up to 3.30 GHz
Број на јадра:4/4
Кеш меморија:4MB Cache

Меморија

Капацитет (GB):16 GB
Тип:DDR4
Брзина (фреквенција):

Уреди за складирање

Медиум за складирање:SSD
Капацитет на тврдиот диск (HDD):/
Капацитет на SSD:512 GB

Графика

Дискретна графичка картица:/
Интегрирана графичка картица:Да
Модел на дискретна графичка картица:/
Модел на интегрирана графичка картица:Intel UHD Graphics
Меморија на графичка картица:

Аудио

Тип на звучници:Стерео

Оптички диск

Тип на оптички уред:/

Мрежа

Bluetooth:4.2
3G/4G::/
Wi-Fi:802.11 a/b/g/n/ac
Ethernet LAN:Gigabit Ethernet

Приклучоци

Број на USB 2.0 приклучоци:1
Број на USB 3.0 (3.1 gen1):2
Број на HDMI приклучоци:1
Ethernet LAN (RJ45):1
Број на VGA приклучоци:/
Број на type C приклучоци:/
Комбинирана порта слушалки/микрофон:1

Тастатура

Големина на тастатурата (full size keyboard):Да

Батерија

Технологија на батеријата:Lithium-Ion
Број на келии на батеријата:2 Cell
Капацитет на батеријата (mAh):3220

Тежина и димензии

Тежина (kg)2.60
Ширина (mm):403.5
Длабочина (mm):263.7
Висина (mm):20.90

Оперативен систем

Тип на оперативен систем:/

Содржина на пакување

Вклучен AC адаптер

ПРЕПОРАЧАНИ ПРОИЗВОДИ