Acer Aspire 7 A715-42G Ryzen 5 5500U/ 16GB/ SSD 512GB/ RTX 3050/ 15.6” Full HD

49.990,00 ден

Гаранција: 24 месеци физички лица, 12 месеци правни лица

View cart

Description

Бренд: Acer
Модел: Aspire 7 A715-42G
PN:
Тип на производ: Лаптоп

Дизајн

Боја на производот: Црна

Екран

Дијагонала: 15.6″
Резолуција: 1920×1080
Екран на допир: /
Тип: IPS
HD: Full HD
Фрекфенција на освежување: 144Hz

Процесор

Модел: AMD Ryzen 5
Фамилија: R5 5500U
Фреквенција: 2.1GHz up to 4.0GHz
Број на јадра: 6/12
Кеш меморија: 8MB Cache

Меморија

Капацитет (GB): 16 GB
Тип: DDR4
Брзина (фреквенција):

Уреди за складирање

Медиум за складирање: SSD
Капацитет на тврдиот диск (HDD): /
Капацитет на SSD: 512 GB

Графика

Дискретна графичка картица: Да
Интегрирана графичка картица: /
Модел на дискретна графичка картица: GeForce RTX 3050
Модел на интегрирана графичка картица: /
Меморија на графичка картица: 4 GB

Аудио

Тип на звучници: Стерео

Оптички диск

Тип на оптички уред: /

Мрежа

Bluetooth: 4.2
3G/4G:: /
Wi-Fi: 802.11 a/b/g/n/ac
Ethernet LAN: Gigabit Ethernet

Приклучоци

Број на USB 2.0 приклучоци: 1
Број на USB 3.0 (3.1 gen1): 2
Број на HDMI приклучоци: 1
Ethernet LAN (RJ45): 1
Број на VGA приклучоци: /
Број на type C приклучоци: 1
Комбинирана порта слушалки/микрофон: 1

Тастатура

Големина на тастатурата (full size keyboard): Да

Батерија

Технологија на батеријата: Lithium-Ion
Број на келии на батеријата: 3 Cell
Капацитет на батеријата (mAh): 3220

Тежина и димензии

Тежина (kg) 2.15
Ширина (mm): 363.4
Длабочина (mm): 254.5
Висина (mm): 22.90

Оперативен систем

Тип на оперативен систем: /

Содржина на пакување

Вклучен AC адаптер