Acer Predator Helios 300 i5-11400H/ 16GB/ 512GB SSD/ RTX 3050Ti 4GB/ 15.6″ FHD IPS 144Hz

68.990,00 ден

Гаранција: 24 месеци за физички лица, 12месеци за правни лица

View cart

Description

Бренд: Acer
Модел: Predator Helios 300
PN: NH.QC5EX.006
Тип на производ: Лаптоп

Дизајн

Боја на производот: Црна

Екран

Дијагонала: 15.6″
Резолуција: 1920×1080
Екран на допир: /
Тип: IPS
HD: Full HD
Површина на екран:

Процесор

Модел: Intel Core i5
Фамилија: i5-11400H
Фреквенција: 2.7GHz up to 4.5GHz
Број на јадра: 6/12
Кеш меморија: 12MB Cache

Меморија

Капацитет (GB): 16 GB
Тип: DDR4
Брзина (фреквенција): 3200MHz

Уреди за складирање

Медиум за складирање: SSD
Капацитет на тврдиот диск (HDD): /
Капацитет на SSD: 512 GB

Графика

Дискретна графичка картица: Да
Интегрирана графичка картица:
Модел на дискретна графичка картица: GeForce RTX 3050Ti GDDR6
Модел на интегрирана графичка картица:
Меморија на графичка картица: 4GB

Аудио

Тип на звучници: Стерео

Оптички диск

Тип на оптички уред: /

Мрежа

Bluetooth: 4.2
3G/4G:: /
Wi-Fi: 802.11 a/b/g/n/ac
Ethernet LAN: Gigabit Ethernet

Приклучоци

Број на USB 2.0 приклучоци: /
Број на USB 3.0 (3.1 gen1): 3
Број на HDMI приклучоци: 1
Ethernet LAN (RJ45): 1
Број на VGA приклучоци: /
Број на type C приклучоци: 1
Комбинирана порта слушалки/микрофон: 1

Тастатура

Големина на тастатурата (full size keyboard): Да

Батерија

Технологија на батеријата: Lithium-Ion
Број на келии на батеријата: 4 Cell
Капацитет на батеријата (mAh):

Тежина и димензии

Тежина (kg) 2.30
Ширина (mm): 363.4
Длабочина (mm): 255
Висина (mm): 22

Оперативен систем

Тип на оперативен систем: /

Содржина на пакување

Вклучен AC адаптер