Dell G15 5520 i5-12500H/ 16GB/ SSD 512GB NVMe/GeForce RTX 3050 6GB/ 15.6″ FHD

63.990,00 ден

Гаранција: 36 месеци

Description

Бренд: Dell
Модел: G15 5520
PN:
Тип на производ: Лаптоп

Дизајн

Боја на производот: Dark Shadow Grey

Екран

Дијагонала: 15.6″
Резолуција: 1920 x 1080
Екран на допир: /
Тип:
HD: Full HD – 120Hz
Површина на екран: Anti- Glare LED Backlit Narrow Border Display

Процесор

Процесор: Intel i5
Фамилија: i5-12500H
Фреквенција: 3.3GHz to 4.5GHz
Број на јадра: 12/ 16
Кеш меморија: 18MB Cache

Меморија

Капацитет (GB): 16GB (2x 8 GB)
Тип: DDR5
Брзина (фреквенција): 4800 MHz

Уреди за складирање

Медиум за складирање: SSD
Капацитет на тврдиот диск (HDD): /
Капацитет на SSD: 512GB

Графика

Дискретна графичка картица: Да
Интегрирана графичка картица: /
Модел на дискретна графичка картица: NVIDIA GeForce RTX 3050
Модел на интегрирана графичка картица: /
Меморија на графичка картица: 6GB

Аудио

Тип на звучници: Стерео

Оптички диск

Тип на оптички уред: /

Мрежа

Bluetooth: Да
3G/4G:: /
Wi-Fi: 802.11a/b/g/n/ac
Ethernet LAN: 10/100/1000 GbE

Приклучоци

Број на USB 2.0 приклучоци: /
Број на USB 3.0 (3.2gen1): 2
Број на HDMI приклучоци: 1
Ethernet LAN (RJ45): 1
Број на VGA приклучоци: /
Број на type C приклучоци: 1
Комбинирана порта слушалки/микрофон: Да

Тастатура

Големина на тастатурата (full size keyboard): Да

Батерија

Технологија на батеријата: Lithium-Ion
Број на келии на батеријата: 6 Cell
Капацитет на батеријата (Wh): 86 Whr

Тежина и димензии

Тежина: 2.6 kg
Ширина (mm): 357.3
Длабочина (mm): 272
Висина (mm): 26.9

Оперативен систем

Тип на оперативен систем: /

Содржина на пакување

Вклучен AC адаптер