Dell G5 15 5511 i7-11800H/ 16GB/ SSD 512GB/GeForce RTX 3060 6GB/ 15.6″ Full HD

85.990,00 ден

Гаранција: 36 + 24 месеци

View cart

Description

Бренд:Dell
Модел:G5 15 5511
PN:
Тип на производ:Лаптоп

Дизајн

Боја на производот:Темно Сива

Екран

Дијагонала:15.6″
Резолуција:1920×1080
Екран на допир:/
Тип:IPS
HD:Full HD – 120Hz
Површина на екран:Anti glare

Процесор

Процесор:Intel i7
Фамилија:i7-11800H
Фреквенција:2.5GHz to 4.6GHz
Број на јадра:8 / 16
Кеш меморија:24 MB Cache

Меморија

Капацитет (GB):16 GB (2x 8 GB)
Тип:DDR4
Брзина (фреквенција):3200 MHz

Уреди за складирање

Медиум за складирање:SSD
Капацитет на тврдиот диск (HDD):/
Капацитет на SSD:512 GB PCIe NVMe

Графика

Дискретна графичка картица:Да
Интегрирана графичка картица:/
Модел на дискретна графичка картица:NVIDIA GeForce RTX 3060
Модел на интегрирана графичка картица:/
Меморија на графичка картица:6GB

Аудио

Тип на звучници:Стерео

Оптички диск

Тип на оптички уред:/

Мрежа

Bluetooth:Да
3G/4G::/
Wi-Fi:802.11a/b/g/n/ac
Ethernet LAN:10/100/1000 GbE

Приклучоци

Број на USB 2.0 приклучоци:/
Број на USB 3.0 (3.2gen1):2
Број на HDMI приклучоци:1
Ethernet LAN (RJ45):1
Број на VGA приклучоци:/
Број на type C приклучоци:1
Комбинирана порта слушалки/микрофон:Да

Тастатура

Големина на тастатурата (full size keyboard):Да

Батерија

Технологија на батеријата:Lithium-Ion
Број на келии на батеријата:6 Cell
Капацитет на батеријата (Wh):56 Whr

Тежина и димензии

Тежина:2.65 kg
Ширина (mm):357.26
Длабочина (mm):272.83
Висина (mm):24.9

Оперативен систем

Тип на оперативен систем:/

Содржина на пакување

Вклучен AC адаптер

ПРЕПОРАЧАНИ ПРОИЗВОДИ