Dell Latitude 3520 i5-1135G7 / 8GB/ SSD 256GB/ MX450/ Win10Pro/15.6″ Full HD

52.990,00 ден

Гаранција: 36 месеци

Category:
View cart

Description

Бренд:Dell
Модел:Latitude 3520
PN:
Тип на производ:Лаптоп

Дизајн

Боја на производот:Carbon Black

Екран

Дијагонала:15.6″
Резолуција:1920×1080
Екран на допир:/
Тип:
HD:Full HD
Површина на екран:Anti glare

Процесор

Процесор:Intel Core i5
Фамилија:i5-1135G7
Фреквенција:2.4 GHz up to 4.2 GHz
Број на јадра:4 / 8
Кеш меморија:8 MB Cache

Меморија

Капацитет (GB):8 GB
Тип:DDR4
Брзина (фреквенција):2666 MHz

Уреди за складирање

Медиум за складирање:SSD
Капацитет на тврдиот диск (HDD):/
Капацитет на SSD:256 GB NVMe

Графика

Дискретна графичка картица:Да
Интегрирана графичка картица:/
Модел на дискретна графичка картица:GeForce MX450
Модел на интегрирана графичка картица:/
Меморија на графичка картица:2GB

Аудио

Тип на звучници:Стерео

Оптички диск

Тип на оптички уред:/

Мрежа

Bluetooth:Да
3G/4G::/
Wi-Fi:802.11a/b/g/n/ac
Ethernet LAN:10/100/1000 GbE

Приклучоци

Број на USB 2.0 приклучоци:1
Број на USB 3.0 (3.2gen1):2
Број на HDMI приклучоци:1
Ethernet LAN (RJ45):1

 

Број на VGA приклучоци:/
Број на type C приклучоци:1
Комбинирана порта слушалки/микрофон:Да

Тастатура

Големина на тастатурата (full size keyboard):Да

Батерија

Технологија на батеријата:Lithium-Ion
Број на келии на батеријата:3 Cell
Капацитет на батеријата (Wh):41 Whr

Тежина и димензии

Тежина:1,79 kg
Ширина (mm):361
Длабочина (mm):240
Висина (mm):18.0

Оперативен систем

Тип на оперативен систем:Win10Pro

Содржина на пакување

Вклучен AC адаптер

ПРЕПОРАЧАНИ ПРОИЗВОДИ