Dell OptiPlex 3080SFF/ i3-10105/ 8GB/ NVMe 256GB/ KB + Mouse/ Windows 10 Professional

35.990,00 ден

Гаранција: 36 месеци

View cart

Description

Бренд: Dell
Модел: OptiPlex 3080 SFF
PN:
Тип на производ: Персонален компјутер
Чипсет на матична плоча: B460

Процесор

Модел: Intel Core i3-10105
Фамилија: Core i3
Фреквенција: 3.6GHz (up to 4.3GHz)
Број на јадра: 4
Кеш меморија: 6 МВ

Меморија

Капацитет (GB): 8
Тип: DDR4
Брзина (фреквенција): 2666 MHz

Уреди за складирање

Медиум за складирање: SSD
Капацитет на тврдиот диск (HDD): /
Капацитет на SSD: 256GB M.2 NVMe

Графика

Дискретна графичка картица: /
Интегрирана графичка картица: Да
Модел на дискретна графичка картица: /
Модел на интегрирана графичка картица: Intel® UHD Graphics 630
Меморија на графичка картица: /

Оптички диск

Тип на оптички уред: /

Мрежа

Wi-Fi: /
Ethernet LAN: Integrated 10/100/1000 GbE LAN

Напојување

Реална моќност на напојување: 200W 80+ Bronze

Софтвер

Инсталиран оперативен систем: Windows 10 Professional

Додатоци

Тастатура: Да
Глушец: Да

Повеќе за производот…

ПРЕПОРАЧАНИ ПРОИЗВОДИ