Dell OptiPlex 3090SFF/ i5-10505/ 8GB/ NVMe 256GB/ DVD-RW/Win11Pro

43.690,00 ден

Гаранција: 36 месеци

Description

Бренд: Dell
Модел: OptiPlex 3090 SFF
PN:
Тип на производ: Персонален компјутер
Чипсет на матична плоча:

Процесор

Модел: Intel Core i5-10505
Фамилија: Core i5
Фреквенција: 3.2 GHz (up to 4.6 GHz)
Број на јадра: 6/12
Кеш меморија: 12 МВ

Меморија

Капацитет (GB): 8
Тип: DDR4
Брзина (фреквенција): 2666 MHz

Уреди за складирање

Медиум за складирање: SSD
Капацитет на тврдиот диск (HDD): /
Капацитет на SSD: 256GB M.2 NVMe

Графика

Дискретна графичка картица: /
Интегрирана графичка картица: Да
Модел на дискретна графичка картица: /
Модел на интегрирана графичка картица: Intel® UHD Graphics 630
Меморија на графичка картица: /

Оптички диск

Тип на оптички уред: DVD-RW

Мрежа

Wi-Fi: Intel® Wi-Fi 6 AX201, 2×2, 802.11ax, MU-MIMO
Ethernet LAN: Integrated 10/100/1000 GbE LAN

Напојување

Реална моќност на напојување: 200W  80 Plus Platinum

Софтвер

Инсталиран оперативен систем: Windows 11 PRO

Додатоци

Тастатура: Да
Глушец: Да

Повеќе за производот…