Dell XPS 15 9510 i7-11800H/ 16GB/ 1TB NVMe SSD/ GeForce RTX 3050Ti 4GB/ 15.6″ FHD/ Win11 Home

149.990,00 ден

Гаранција: 36 месеци

Category:
View cart

Description

Бренд:Dell
Модел:XPS 15 9510
PN:
Тип на производ:Лаптоп

Дизајн

Боја на производот:Silver

Екран

Дијагонала:15.6″
Резолуција:1920×1200
Екран на допир:/
Фрекфенција на освежување:
HD:Full HD
Површина на екран:Anti glare

Процесор

Процесор:Intel Core i7
Фамилија:i7-11800H
Фреквенција:2.7 GHz up to 4.6 GHz
Број на јадра:8/ 16
Кеш меморија:24 MB Cache

Меморија

Капацитет (GB):16 GB (2 x 8)
Тип:DDR4
Брзина (фреквенција):3200 MHz

Уреди за складирање

Медиум за складирање:SSD
Капацитет на тврдиот диск (HDD):/
Капацитет на SSD:1.0 TB NVMe

Графика

Дискретна графичка картица:Да
Интегрирана графичка картица:/
Модел на дискретна графичка картица:GeForce RTX3050 Ti
Модел на интегрирана графичка картица:/
Меморија на графичка картица:4GB GDDR6

Аудио

Тип на звучници:Стерео

Оптички диск

Тип на оптички уред:/

Мрежа

Bluetooth:Да
3G/4G::/
Wi-Fi:802.11a/b/g/n/ac
Ethernet LAN:10/100/1000 GbE

Приклучоци

Број на USB 2.0 приклучоци:1
Број на USB 3.0 (3.2gen1):2
Број на HDMI приклучоци:1
Ethernet LAN (RJ45):1
Број на VGA приклучоци:/
Број на type C приклучоци:1
Комбинирана порта слушалки/микрофон:Да

Тастатура

Големина на тастатурата (full size keyboard):

Батерија

Технологија на батеријата:Lithium-Ion
Број на келии на батеријата:6 Cell
Капацитет на батеријата (Wh):86 Whr

Тежина и димензии

Тежина:2.04 kg
Ширина (cm):37
Длабочина (cm):26
Висина (cm):2.35

Оперативен систем

Тип на оперативен систем:Win11 Home

Содржина на пакување

Вклучен AC адаптер

ПРЕПОРАЧАНИ ПРОИЗВОДИ