FUJITSU ESPRIMO D538/E85+ Core i5-9400/ 8GB/ 1TB/ UHD Graphics 630

29.990,00 ден

Гаранција: 12 месеци

View cart

Description

Бренд: FUJITSU
Модел: ESPRIMO D538/E85
PN: VFY:D0538P253HEE
Тип на производ: Персонален компјутер (SFF)
Чипсет на матична плоча: H310

Процесор

Модел: Intel Core i5 9400
Фамилија: Core i5
Фреквенција: 2.90 GHz
Број на јадра: 6
Кеш меморија: 9 МВ

Меморија

Капацитет (GB): 8
Тип: DDR4
Брзина (фреквенција): 2666 MHz

Уреди за складирање

Медиум за складирање: HDD
Капацитет на тврдиот диск (HDD): 1 ТВ
Капацитет на SSD: /

Графика

Дискретна графичка картица: /
Интегрирана графичка картица: Да
Модел на дискретна графичка картица: /
Модел на интегрирана графичка картица: Intel UHD Graphics 630
Меморија на графичка картица: /

Оптички диск

Тип на оптички уред: DVD -RW Slim

Мрежа

Wi-Fi: /
Ethernet LAN: 10/100/1,000 MBit/s

Напојување

Реална моќност на напојување: 210W

Софтвер

Инсталиран оперативен систем: /

Додатоци

Тастатура: KB410 USB Black US
Глушец: Optical USB mouse black

Повеќе за производот…