FUJITSU ESPRIMO P5010 Core i5-10400/ 8GB/ 256GB NVMe/ UHD Graphics

31.990,00 ден

Гаранција: 36 месеци

Description

Бренд: FUJITSU
Модел: ESPRIMO P5010
PN: S26461-K2000-V100
Тип на производ: Персонален компјутер
Чипсет на матична плоча: H410

Процесор

Модел: Intel Core i5
Фамилија: i5-10400
Фреквенција: 2.90 GHz (Turbo 4.3MHz)
Број на јадра: 6 / 12
Кеш меморија: 12 MB Intel Smart Cache

Меморија

Капацитет (GB): 8
Тип: DDR4
Брзина (фреквенција): 2933 MHz

Уреди за складирање

Медиум за складирање: SSD
Капацитет на тврдиот диск (HDD): /
Капацитет на SSD: 256GB

Графика

Дискретна графичка картица: /
Интегрирана графичка картица: Да
Модел на дискретна графичка картица: /
Модел на интегрирана графичка картица: Intel UHD Graphics
Меморија на графичка картица: /

Оптички диск

Тип на оптички уред: /

Мрежа

Wi-Fi: /
Ethernet LAN: 10/100/1,000 MBit/s

Напојување

Реална моќност на напојување: 280W Gold

Софтвер

Инсталиран оперативен систем: /

Додатоци

Тастатура:
Глушец: Optical USB mouse black

Повеќе за производот…