FUJITSU ESPRIMO P5011 i5-10400/ 16GB/ NVMe 512GB/ GTX1650/ Mouse

61.990,00 ден

Гаранција: 36 месеци

Category:

Description

Бренд: FUJITSU
Модел: ESPRIMO P5011
PN: /
Тип на производ: Персонален компјутер (SFF)
Чипсет на матична плоча: H510

Процесор

Модел: Intel Core i5 10400
Фамилија: Core i5
Фреквенција: 2.90 GHz
Број на јадра: 6
Кеш меморија: 12МВ

Меморија

Капацитет (GB): 16
Тип: DDR4
Брзина (фреквенција): 3200 MHz

Уреди за складирање

Медиум за складирање: SSD
Капацитет на тврдиот диск (HDD): /
Капацитет на SSD: 512GB M.2 NVMe (High End)

Графика

Дискретна графичка картица: Да
Интегрирана графичка картица: Да
Модел на дискретна графичка картица: GTX 1650
Модел на интегрирана графичка картица: Intel UHD Graphics 630
Меморија на графичка картица: 4GB GDDR6

Оптички диск

Тип на оптички уред: /

Мрежа

Wi-Fi: /
Ethernet LAN: 10/100/1,000 MBit/s

Напојување

Реална моќност на напојување: 300W Platinum

Софтвер

Инсталиран оперативен систем: /

Додатоци

Тастатура: /
Глушец: Optical USB mouse black

Повеќе за производот…