FUJITSU ESPRIMO P558 E85+ i5 9400/ 8GB/ M2 SSD 256GB/ KB + Mouse/ DVD-RW

29.990,00 ден

Гаранција: 12 месеци

View cart

Description

Бренд: FUJITSU
Модел: ESPRIMO P558
PN: VFY:P0558P252SEE
Тип на производ: Персонален компјутер
Чипсет на матична плоча: Intel H310

Процесор

Модел: Intel Core i5-9400
Фамилија: Core i5
Фреквенција: 2.90 GHz (up to 4.1 GHz)
Број на јадра: 6
Кеш меморија: 9 MB SmartCache

Меморија

Капацитет (GB): 8
Тип: DDR4
Брзина (фреквенција): 2666 MHz

Уреди за складирање

Медиум за складирање: M2 SSD
Капацитет на тврдиот диск (HDD): /
Капацитет на SSD: 256 GB

Графика

Дискретна графичка картица: /
Интегрирана графичка картица: Да
Модел на дискретна графичка картица: /
Модел на интегрирана графичка картица: Intel UHD Graphics 630
Меморија на графичка картица:

Оптички диск

Тип на оптички уред: DVD-RW

Мрежа

Wi-Fi: /
Ethernet LAN: Gigabit Ethernet

Напојување

Реална моќност на напојување: 210 W

Софтвер

Инсталиран оперативен систем: /

Додатоци

Тастатура: KB410 USB Black US English 104 key
Глушец: Optical USB mouse black

Повеќе за производот…