Fujitsu LIFEBOOK U7613 i7-1370P / 64GB/ SSD 512GB NVMe/ 16″ WUXGA + Thunderbolt4 Portreplikator TCO9

99.990,00 ден

Гаранција: 60 месеци

Category:

Description

Бренд: Fujitsu
Модел: LIFEBOOK U7613
PN: FPC07612BK
Тип на производ: Лаптоп

Дизајн

Боја на производот: Warm Silver

Екран

Дијагонала: 16″
Резолуција: 1920×1200
Екран на допир: /
Тип: IPS
HD: WUXGA
Површина на екран: Anti glare

Процесор

Процесор: Intel® Core™ i7
Фамилија: i7-1370P
Фреквенција: 3.9GHz to 5.2GHz
Број на јадра: 14/20
Кеш меморија: 24 MB Intel® Smart Cache

Меморија

Капацитет (GB): 64 GB
Тип: DDR4
Брзина (фреквенција): 3200 MHz

Уреди за складирање

Медиум за складирање: SSD
Капацитет на тврдиот диск (HDD): /
Капацитет на SSD: 512 GB PCIe NVMe

Графика

Дискретна графичка картица: /
Интегрирана графичка картица: Да
Модел на дискретна графичка картица: /
Модел на интегрирана графичка картица: Intel® Iris® Xe Graphics eligible
Меморија на графичка картица:

Аудио

Тип на звучници: Стерео

Оптички диск

Тип на оптички уред: /

Мрежа

Bluetooth: Да
3G/4G:: /
Wi-Fi: Intel Wi-Fi 6E AX211
Ethernet LAN: 10/100/1000 GbE

Приклучоци

Број на USB 2.0 приклучоци: /
Број на USB 3.0 (3.2gen1): 3
Број на HDMI приклучоци: 1
Ethernet LAN (RJ45): 1
Број на VGA приклучоци: /
Број на type C приклучоци: 2
Комбинирана порта слушалки/микрофон: Да

Тастатура

Големина на тастатурата (full size keyboard): Да

Батерија

Технологија на батеријата: Lithium-Ion
Број на келии на батеријата: 4 Cell
Капацитет на батеријата (Wh): 65 Whr

Тежина и димензии

Тежина: 1,4 kg
Ширина (mm): 357
Длабочина (mm): 249
Висина (mm): 20.9

Оперативен систем

Тип на оперативен систем: Free DOS

Содржина на пакување

Вклучен AC адаптер