Gigabyte G27FC A Gaming Monitor 27″ Curved Full HD 165 Hz 1ms

15.490,00 ден

Гаранција: 24 месеци

View cart

Description

Бренд:Gigabyte
Модел:G27FC A
PN:
Тип на производ:Монитор

Екран

Дијагонала (“):27″ VA 1500R
Осветлување:250 cd/m²
Резолуција:1920×1080
Време на реакција:1ms
HD тип:Full HD
Технологија:VA
Контраст (типично):3000:1
Динамичен контраст:12,000,000:1
Фреквенција на освежување:165 Hz
Агол на гледање:178° vertical
178° horizontal
Број на бои:16.7 M

Мултимедија

Вградени звучници:Да
Вградена камера:/

Дизајн

Боја на производот:Црна

Приклучоци

HDMI:2
VGA:/
DVI:/
DisplayPort:1
Вграден USB разделник:Да
Излез за слушалки:Да

Повеќе за производот…

ПРЕПОРАЧАНИ ПРОИЗВОДИ