HP 15-dw3138nia i5-1135G7/ 8GB/ SSD 512GB NVMe/ 15.6″ FHD

30.990,00 ден

Гаранција: 12 месеци.

Categories: ,
View cart

Description

Бренд:HP
Модел:15-dw3138nia
PN:48M23EA
Тип на производ:Лаптоп

Дизајн

Боја на производот:Jet Black

Екран

Дијагонала:15.6″
Резолуција:1920×1080
Екран на допир:/
Тип:
HD:Full HD
Површина на екран:Anti glare

Процесор

Процесор:Intel Core i5
Фамилија:Core i5-1135G7
Фреквенција:2.4GHz to 4.2GHz
Број на јадра:4 / 8
Кеш меморија:8 MB Cache

Меморија

Капацитет (GB):8 GB
Тип:DDR4
Брзина (фреквенција):3200 Mhz

Уреди за складирање

Медиум за складирање:SSD
Капацитет на тврдиот диск (HDD):/
Капацитет на SSD:512 GB NVMe

Графика

Дискретна графичка картица:/
Интегрирана графичка картица:Да
Модел на дискретна графичка картица:/
Модел на интегрирана графичка картица:Intel® Iris® Xᵉ graphics card
Меморија на графичка картица:

Аудио

Тип на звучници:Стерео

Оптички диск

Тип на оптички уред:/

Мрежа

Bluetooth:Да
3G/4G::/
Wi-Fi:802.11
Ethernet LAN:10/100/1000 GbE

Приклучоци

Број на USB 2.0 приклучоци:/
Број на USB 3.0 (3.2gen1):2
Број на HDMI приклучоци:1
Ethernet LAN (RJ45):1
Број на VGA приклучоци:/
Број на type C приклучоци:1
Комбинирана порта слушалки/микрофон:Да

Тастатура

Големина на тастатурата (full size keyboard):Да

Батерија

Технологија на батеријата:Lithium-Ion
Број на келии на батеријата:3 Cell
Капацитет на батеријата (Wh):41 Whr

Тежина и димензии

Тежина:1.75 kg
Ширина (mm):358
Длабочина (mm):242
Висина (mm):199

Оперативен систем

Тип на оперативен систем:/

Содржина на пакување

Вклучен AC адаптер

ПРЕПОРАЧАНИ ПРОИЗВОДИ