HP 15s-eq2382nia Ryzen 7 5700U/ 8GB/ SSD 512GB NVMe/ 15.6″ Full HD

31.990,00 ден

Гаранција: 12 месеци

Category:
View cart

Description

Бренд: HP
Модел: 15s-eq2382nia
PN: 67K78EA
Тип на производ: Лаптоп

Дизајн

Боја на производот: Црна

Екран

Дијагонала: 15.6″
Резолуција: 1920×1080
Екран на допир: /
Тип:
HD: Full HD
Површина на екран: Anti glare

Процесор

Процесор: AMD Ryzen 7
Фамилија: Ryzen 7 5700U
Фреквенција: up to 4.3 GHz
Број на јадра: 8 / 16
Кеш меморија: 8 MB

Меморија

Капацитет (GB): 8 GB
Тип: DDR4
Брзина (фреквенција): 3200 MHz

Уреди за складирање

Медиум за складирање: SSD
Капацитет на тврдиот диск (HDD): /
Капацитет на SSD: 512GB M.2 NVMe

Графика

Дискретна графичка картица: /
Интегрирана графичка картица: Да
Модел на дискретна графичка картица: /
Модел на интегрирана графичка картица: AMD Radeon™ Graphics
Меморија на графичка картица: /

Аудио

Тип на звучници: Стерео

Оптички диск

Тип на оптички уред: /

Мрежа

Bluetooth: Да
3G/4G:: /
Wi-Fi: 802.11ac 1×1
Ethernet LAN:

Приклучоци

Број на USB 2.0 приклучоци: 2
Број на USB 3.0 (3.1 gen1): 2
Број на HDMI приклучоци: 1
Ethernet LAN (RJ45): 10/100/1000 GbE
Број на VGA приклучоци: /
Број на type C приклучоци: 1
Комбинирана порта слушалки/микрофон: Да

Тастатура

Големина на тастатурата (full size keyboard): Да

Батерија

Технологија на батеријата: Lithium-Ion
Број на келии на батеријата: 3 Cell
Капацитет на батеријата (Wh): 41Whr

Тежина и димензии

Тежина: 1,69 kg
Ширина (cm): 35.85
Длабочина (cm): 24.2
Висина (mm): 179

Оперативен систем

Тип на оперативен систем: FreeDOS

Содржина на пакување

Вклучен AC адаптер