HP 250 G7 i3-1005G1/ 8GB/ SSD 256GB/ 15.6″ Full HD

16.990,00 ден

Гаранција: 12 месеци

Category:
View cart

Description

Бренд: HP
Модел: 250 G7
PN: /
Тип на производ: Лаптоп

Дизајн

Боја на производот: Темно сива

Екран

Дијагонала: 15.6″
Резолуција: 1920×1080
Екран на допир: /
Тип: SVA
HD: Full HD
Површина на екран: Anti glare

Процесор

Процесор: Intel Core i3
Фамилија: i3-1005G1
Фреквенција: 1.2 GHz up to 3.4 GHz
Број на јадра: 4/ 8
Кеш меморија: 4 MB Intel Smart Cache

Меморија

Капацитет (GB): 8 GB
Тип: DDR4
Брзина (фреквенција): 2666 MHz

Уреди за складирање

Медиум за складирање: SSD
Капацитет на тврдиот диск (HDD): /
Капацитет на SSD: 256 GB NVMe

Графика

Дискретна графичка картица: /
Интегрирана графичка картица: Да
Модел на дискретна графичка картица: /
Модел на интегрирана графичка картица: Intel UHD Graphics
Меморија на графичка картица: /

Аудио

Тип на звучници: Стерео

Оптички диск

Тип на оптички уред: /

Мрежа

Bluetooth: Да
3G/4G:: /
Wi-Fi: 802.11ac 2×2
Ethernet LAN: 10/100/1000 GbE

Приклучоци

Број на USB 2.0 приклучоци: 1
Број на USB 3.0 (3.2gen1): 2
Број на HDMI приклучоци: 1
Ethernet LAN (RJ45): 1
Број на VGA приклучоци: /
Број на type C приклучоци: /
Комбинирана порта слушалки/микрофон: Да

Тастатура

Големина на тастатурата (full size keyboard): Да

Батерија

Технологија на батеријата: Lithium-Ion
Број на келии на батеријата: 3 Cell
Капацитет на батеријата (Wh): 41 Whr

Тежина и димензии

Тежина: 1,78 kg
Ширина (cm): 37.6
Длабочина (cm): 26.6
Висина (cm): 2.25

Оперативен систем

Тип на оперативен систем: /

Содржина на пакување

Вклучен AC адаптер