HP 250 G8 i7-1165G7/ 8GB/ SSD 512GB NVMe/ 15.6″ FHD

43.990,00 ден

Гаранција: 12 месеци

Categories: ,
View cart

Description

Бренд:HP
Модел:250 G8
PN:
Тип на производ:Лаптоп

Дизајн

Боја на производот:Сива

Екран

Дијагонала:15.6″
Резолуција:1920×1080
Екран на допир:/
Тип:
HD:Full HD
Површина на екран:Anti glare

Процесор

Процесор:Intel i7
Фамилија:i7-1165G7
Фреквенција:2.8GHz to 4.7GHz
Број на јадра:4 / 8
Кеш меморија:12 MB Cache

Меморија

Капацитет (GB):8 GB
Тип:DDR4
Брзина (фреквенција):2666 Mhz

Уреди за складирање

Медиум за складирање:SSD
Капацитет на тврдиот диск (HDD):/
Капацитет на SSD:512 GB NVMe

Графика

Дискретна графичка картица:/
Интегрирана графичка картица:Да
Модел на дискретна графичка картица:/
Модел на интегрирана графичка картица:Intel Integrated
Меморија на графичка картица:

Аудио

Тип на звучници:Стерео

Оптички диск

Тип на оптички уред:/

Мрежа

Bluetooth:Да
3G/4G::/
Wi-Fi:802.11
Ethernet LAN:10/100/1000 GbE

Приклучоци

Број на USB 2.0 приклучоци:/
Број на USB 3.0 (3.2gen1):3
Број на HDMI приклучоци:1
Ethernet LAN (RJ45):1
Број на VGA приклучоци:/
Број на type C приклучоци:1
Комбинирана порта слушалки/микрофон:Да

Тастатура

Големина на тастатурата (full size keyboard):Да

Батерија

Технологија на батеријата:Lithium-Ion
Број на келии на батеријата:3 Cell
Капацитет на батеријата (Wh):41 Whr

Тежина и димензии

Тежина:1,74 kg
Ширина (cm):35.79
Длабочина (cm):24.21
Висина (cm):1.98

Оперативен систем

Тип на оперативен систем:/

Содржина на пакување

Вклучен AC адаптер

ПРЕПОРАЧАНИ ПРОИЗВОДИ