HP 255 G8 AMD 3020e/ 4GB/ SSD 256GB/ 15.6″ HD + Wireless Mouse

16.990,00 ден

Гаранција: 12 месеци

Category:
View cart

Description

Бренд:HP
Модел:255 G8
PN:2W1D4EA
Тип на производ:Лаптоп

Дизајн

Боја на производот:Црна

Екран

Дијагонала:15.6″
Резолуција:1366 x 768
Екран на допир:/
Тип:SVA
HD:HD
Површина на екран:Anti glare

Процесор

Процесор:AMD 3000
Фамилија:3020e
Фреквенција:1.2 GHz up to 2.6 GHz
Број на јадра:2/ 4
Кеш меморија:4 MB Cache

Меморија

Капацитет (GB):4 GB
Тип:DDR4
Брзина (фреквенција):2666 MHz

Уреди за складирање

Медиум за складирање:SSD
Капацитет на тврдиот диск (HDD):/
Капацитет на SSD:256 GB

Графика

Дискретна графичка картица:/
Интегрирана графичка картица:Да
Модел на дискретна графичка картица:/
Модел на интегрирана графичка картица:AMD Radeon Graphics
Меморија на графичка картица:/

Аудио

Тип на звучници:Стерео

Оптички диск

Тип на оптички уред:/

Мрежа

Bluetooth:Да
3G/4G::/
Wi-Fi:802.11a/b/g/n/ac
Ethernet LAN:10/100/1000 GbE

Приклучоци

Број на USB 2.0 приклучоци:/
Број на USB 3.0 (3.2gen1):2
Број на HDMI приклучоци:1
Ethernet LAN (RJ45):1
Број на VGA приклучоци:/
Број на type C приклучоци:1
Комбинирана порта слушалки/микрофон:Да

Тастатура

Големина на тастатурата (full size keyboard):Да

Батерија

Технологија на батеријата:Lithium-Ion
Број на келии на батеријата:3 Cell
Капацитет на батеријата (Wh):41 Whr

Тежина и димензии

Тежина:1,74 kg
Ширина (mm):358
Длабочина (mm):242
Висина (mm):19.9

Оперативен систем

Тип на оперативен систем:/

Содржина на пакување

Вклучен AC адаптер

ПРЕПОРАЧАНИ ПРОИЗВОДИ