HP 290 G9 MT i3-12100/ 8GB/ NVMe 256GB/ DVD-RW

29.990,00 ден

Гаранција: 12 месеци

View cart

Description

Бренд: HP
Модел: 290 G9 MT
PN:
Тип на производ: Персонален компјутер
Чипсет на матична плоча: H670

Процесор

Модел: Intel Core i3-12100
Фамилија: Core i3
Фреквенција: 3.3 GHz (up to 4.3 GHz)
Број на јадра: 4/8
Кеш меморија: 12 МВ

Меморија

Капацитет (GB): 8
Тип: DDR4
Брзина (фреквенција): 2933 MHz

Уреди за складирање

Медиум за складирање: SSD
Капацитет на тврдиот диск (HDD): /
Капацитет на SSD: 256GB M.2 NVMe

Графика

Дискретна графичка картица: /
Интегрирана графичка картица: Да
Модел на дискретна графичка картица: /
Модел на интегрирана графичка картица: Intel® UHD Graphics 730
Меморија на графичка картица: /

Оптички диск

Тип на оптички уред: /

Мрежа

Wi-Fi: Realtek RTL8822CE 802.11a/b/g/n/ac (2×2) Wi-Fi®
Ethernet LAN: Integrated 10/100/1000 GbE LAN

Напојување

Реална моќност на напојување: 180W

Софтвер

Инсталиран оперативен систем: /

Додатоци

Тастатура: Да
Глушец: Да

Повеќе за производот…