HP 290 G9 Pro Tower i7-12700/ 16GB/ NVMe 512GB

44.490,00 ден

Гаранција: 36 месеци

View cart

Description

Бренд: HP
Модел: 290 G9 Pro
PN:
Тип на производ: Персонален компјутер
Чипсет на матична плоча:

Процесор

Модел: Intel Core i7-12700
Фамилија: Core i7
Фреквенција: 3.6 GHz (up to 4.9 GHz)
Број на јадра: 12/20
Кеш меморија: 25 МВ

Меморија

Капацитет (GB): 16
Тип: DDR4
Брзина (фреквенција): 3200 MHz

Уреди за складирање

Медиум за складирање: SSD
Капацитет на тврдиот диск (HDD): /
Капацитет на SSD: 512GB M.2 NVMe

Графика

Дискретна графичка картица: /
Интегрирана графичка картица: Да
Модел на дискретна графичка картица: /
Модел на интегрирана графичка картица: Intel® UHD Graphics 770
Меморија на графичка картица: /

Оптички диск

Тип на оптички уред: /

Мрежа

Wi-Fi: Realtek RTL8822CE 802.11a/b/g/n/ac (2×2) Wi-Fi®
Ethernet LAN: Integrated 10/100/1000 GbE LAN

Напојување

Реална моќност на напојување: 180W

Софтвер

Инсталиран оперативен систем: /

Додатоци

Тастатура: /
Глушец: /

Повеќе за производот…