HP Victus 16-d0069nia i5-11400H/ 16GB/ SSD NVMe 512GB/ GeForce RTX 3050Ti/16.1″ Full HD 144Hz

66.990,00 ден

Гаранција: 36 месеци

Category:
View cart

Description

Бренд:HP
Модел:Victus 16-d0069nia
PN:58Q70EA
Тип на производ:Лаптоп

Дизајн

Боја на производот:Carbon Black

Екран

Дијагонала:16.1″
Резолуција:1920×1080
Екран на допир:/
Фрекфенција на освежување:144Hz
HD:Full HD
Површина на екран:Anti glare

Процесор

Процесор:Intel Core i5
Фамилија:i5-10400H
Фреквенција:2.6 GHz up to 4.5 GHz
Број на јадра:6/ 12
Кеш меморија:12 MB Cache

Меморија

Капацитет (GB):16 GB (2 x 8)
Тип:DDR4
Брзина (фреквенција):2933 MHz

Уреди за складирање

Медиум за складирање:SSD
Капацитет на тврдиот диск (HDD):/
Капацитет на SSD:512 GB NVMe

Графика

Дискретна графичка картица:Да
Интегрирана графичка картица:/
Модел на дискретна графичка картица:GeForce RTX3050 Ti
Модел на интегрирана графичка картица:/
Меморија на графичка картица:4GB

Аудио

Тип на звучници:Стерео

Оптички диск

Тип на оптички уред:/

Мрежа

Bluetooth:Да
3G/4G::/
Wi-Fi:802.11a/b/g/n/ac
Ethernet LAN:10/100/1000 GbE

Приклучоци

Број на USB 2.0 приклучоци:1
Број на USB 3.0 (3.2gen1):2
Број на HDMI приклучоци:1
Ethernet LAN (RJ45):1
Број на VGA приклучоци:/
Број на type C приклучоци:1
Комбинирана порта слушалки/микрофон:Да

Тастатура

Големина на тастатурата (full size keyboard):Да

Батерија

Технологија на батеријата:Lithium-Ion
Број на келии на батеријата:3 Cell
Капацитет на батеријата (Wh):70 Whr

Тежина и димензии

Тежина:2.46 kg
Ширина (cm):37
Длабочина (cm):26
Висина (cm):2.35

Оперативен систем

Тип на оперативен систем:Win10Pro

Содржина на пакување

Вклучен AC адаптер

ПРЕПОРАЧАНИ ПРОИЗВОДИ