HP Victus TG02-0003nh i7-12700/ 16GB/ NVMe 1TB/ RTX 3060Ti 8GB

89.990,00 ден

Гаранција: 36 месеци

View cart

Description

Бренд: HP
Модел: Victus 15L Gaming Desktop
PN 6A2Y2EA
Тип на производ: Персонален компјутер
Чипсет на матична плоча:  H610

Процесор

Модел: Intel Corei7-12700
Фамилија: Core i7
Фреквенција: 2.5 GHz (up to 4.9GHz)
Број на јадра: 8P + 4E / 20
Кеш меморија: 25 МВ

Меморија

Капацитет (GB): 16  (2 x 8 GB)
Тип: DDR4
Брзина (фреквенција): 3200 MHz

Уреди за складирање

Медиум за складирање: SSD
Капацитет на тврдиот диск (HDD): /
Капацитет на SSD:  1TB M.2 NVMe

Графика

Дискретна графичка картица: Да
Интегрирана графичка картица: /
Модел на дискретна графичка картица: NVIDIA® GeForce RTX™ 3060 Ti
Модел на интегрирана графичка картица: /
Меморија на графичка картица: 8GB GDDR6

Оптички диск

Тип на оптички уред: /

Мрежа

Wi-Fi:  RTL8822CE 802.11a/b/g/n/ac (2×2) Wi-Fi® in Bluetooth® 5
Ethernet LAN: Integrated 10/100/1000 GbE LAN

Напојување

Реална моќност на напојување: 500W 80+ Bronze

Софтвер

Инсталиран оперативен систем: /

Додатоци

Тастатура: /
Глушец: /