Lenovo IdeaPad 3 15IAU7 i7-1255U/ 16GB/ SSD 512GB NVMe/ 15.6″ Full HD

40.990,00 ден

Гаранција: 24 месеци

Category:
View cart

Description

Бренд: Lenovo
Модел: IdeaPad 3 15IAU7
PN: 82RK008XRM
Тип на производ: Лаптоп

Дизајн

Боја на производот: Arctic Grey

Екран

Дијагонала: 15.6″
Резолуција: 1920×1080
Екран на допир: /
Тип: TN
HD: Full HD
Површина на екран: Anti glare

Процесор

Процесор: Intel Core i7
Фамилија: i7-1255U
Фреквенција: 3.5GHz to 4.7GHz
Број на јадра: 8/10
Кеш меморија: 12 MB Cache

Меморија

Капацитет (GB): 16 GB
Тип: DDR4
Брзина (фреквенција): 3200 MHz

Уреди за складирање

Медиум за складирање: SSD
Капацитет на тврдиот диск (HDD): /
Капацитет на SSD: 512 GB PCIe NVMe

Графика

Дискретна графичка картица: Да
Интегрирана графичка картица: /
Модел на дискретна графичка картица: Intel® Iris® Xe Graphics eligible
Модел на интегрирана графичка картица: /
Меморија на графичка картица:

Аудио

Тип на звучници: Стерео

Оптички диск

Тип на оптички уред: /

Мрежа

Bluetooth: Да
3G/4G:: /
Wi-Fi: wi-fi6 11 an 2×2
Ethernet LAN: 10/100/1000 GbE

Приклучоци

Број на USB 2.0 приклучоци: 1
Број на USB 3.0 (3.2gen1): 1
Број на HDMI приклучоци: 1
Ethernet LAN (RJ45): /
Број на VGA приклучоци: /
Број на type C приклучоци: 1
Комбинирана порта слушалки/микрофон: Да

Тастатура

Големина на тастатурата (full size keyboard): Да

Батерија

Технологија на батеријата: Lithium-Ion
Број на келии на батеријата: 4 Cell
Капацитет на батеријата (Wh): 38 Whr

Тежина и димензии

Тежина: 1,6 kg
Ширина (mm): 359
Длабочина (mm): 236
Висина (mm): 19.9

Оперативен систем

Тип на оперативен систем: Free DOS

Содржина на пакување

Вклучен AC адаптер