Lenovo Ideapad 3 15ITL6 i3-1115G4/ 8GB/ SSD 256GB/ 15.6″ FULLHD

24.490,00 ден

Гаранција: 24 месеци

Categories: ,
View cart

Description

Бренд:Lenovo
Модел:Ideapad3 15ITL6
PN:82H80071RM
Тип на производ:Лаптоп

Дизајн

Боја на производот:Сива

Екран

Дијагонала:15.6″
Резолуција:1920 x 1080
Екран на допир:/
Тип:IPS
HD:Full HD
Површина на екран:Antiglare

Процесор

Процесор:Intel Core i3
Фамилија:i3-1115G4
Фреквенција:3.0 GHz up to 4.1 GHz
Број на јадра:2 / 4
Кеш меморија:6 MB Intel Smart Cache

Меморија

Капацитет (GB):8 GB
Тип:DDR4
Брзина (фреквенција):3200 MHz

Уреди за складирање

Медиум за складирање:SSD
Капацитет на тврдиот диск (HDD):/
Капацитет на SSD:256 GB

Графика

Дискретна графичка картица:/
Интегрирана графичка картица:Да
Модел на дискретна графичка картица:/
Модел на интегрирана графичка картица:Intel UHD Graphics
Меморија на графичка картица:/

Аудио

Тип на звучници:Стерео

Оптички диск

Тип на оптички уред:/

Мрежа

Bluetooth:4.0
3G/4G::/
Wi-Fi:Realtek RTL8821CE 802.11b/g/n/ac
Ethernet LAN:10/100/1000 GbE

Приклучоци

Број на USB 2.0 приклучоци:2
Број на USB 3.0 (3.2gen1):1
Број на HDMI приклучоци:1
Ethernet LAN (RJ45):1
Број на VGA приклучоци:1
Број на type C приклучоци:/
Комбинирана порта слушалки/микрофон:Да

Тастатура

Големина на тастатурата (full size keyboard):Да

Батерија

Технологија на батеријата:Li-lon
Број на келии на батеријата:2 Cell
Капацитет на батеријата (Wh):/

Тежина и димензии

Тежина:1,85 kg
Ширина (mm):362
Длабочина (mm):253
Висина (mm):19.9

Оперативен систем

Тип на оперативен систем:/

Содржина на пакување

Вклучен 65W AC адаптер

ПРЕПОРАЧАНИ ПРОИЗВОДИ