Lenovo Ideapad Gaming 3 15IHU6 i5-11320H/ 16GB/ SSD 512GB/ RTX 3050/ 15.6″ FULL HD IPS

50.990,00 ден

Гаранција: 24 месеци

View cart

Description

Бренд: Lenovo
Модел: Ideapad Gaming 3 15IHU6
PN:
Тип на производ: Лаптоп

Дизајн

Боја на производот: Црна

Екран

Дијагонала: 15.6″
Резолуција: 1920 x 1080
Екран на допир: /
Тип: IPS
HD: Full HD
Површина на екран: Antiglare

Процесор

Процесор: Intel Core i5
Фамилија: i5-11320H
Фреквенција: 2.5 GHz up to 4.5 GHz
Број на јадра: 4 / 8
Кеш меморија: 8 MB Intel Smart Cache

Меморија

Капацитет (GB): 16 GB
Тип: DDR4
Брзина (фреквенција): 3200 MHz

Уреди за складирање

Медиум за складирање: SSD
Капацитет на тврдиот диск (HDD): /
Капацитет на SSD: 512GB

Графика

Дискретна графичка картица: Да
Интегрирана графичка картица: /
Модел на дискретна графичка картица: GeForce RTX 3050
Модел на интегрирана графичка картица: /
Меморија на графичка картица: 4GB

Аудио

Тип на звучници: Стерео

Оптички диск

Тип на оптички уред: /

Мрежа

Bluetooth: 5.1
3G/4G:: 802.11ac
Wi-Fi: Realtek RTL8821CE 802.11b/g/n/ac
Ethernet LAN:

Приклучоци

Број на USB 2.0 приклучоци: 1
Број на USB 3.0 (3.2gen1): 2
Број на HDMI приклучоци: 1
Ethernet LAN (RJ45): 1
Број на VGA приклучоци: /
Број на type C приклучоци: /
Комбинирана порта слушалки/микрофон: Да

Тастатура

Големина на тастатурата (full size keyboard): Да – Backlit Keyobard

Батерија

Технологија на батеријата: Li-Polymer
Број на келии на батеријата:
Капацитет на батеријата (Wh): 45

Тежина и димензии

Тежина: 2.25 kg
Ширина (mm): 362
Длабочина (mm): 253
Висина (mm): 19.9

Оперативен систем

Тип на оперативен систем: /

Содржина на пакување

Вклучен 65W AC адаптер