Hot

Lenovo IdeaPad Gaming 3 16IAH7 i5-12450H/ 16GB/ SSD 512GB NVMe/ RTX 3060 6GB 16″ WUXGA

63.990,00 ден

Гаранција: 24 месеци.

Description

Бренд: Lenovo
Модел: IdeaPad Gaming 3 16IAH7
PN:
/
Тип на производ: Лаптоп

Дизајн

Боја на производот: Storm Grey

Екран

Дијагонала: 16″
Резолуција: 1920 x 1200
Фреквенција на освежување:
Тип:
HD: WUXGA
Површина на екран: Anti glare

Процесор

Процесор: Intel Core i5
Фамилија: i5-12450H
Фреквенција: 3.3GHz to 4.4GHz
Број на јадра: 8 / 12
Кеш меморија: 12MB Cache

Меморија

Капацитет (GB): 16 GB
Тип: DDR4
Брзина (фреквенција): 3200 Mhz

Уреди за складирање

Медиум за складирање: SSD
Капацитет на тврдиот диск (HDD): /
Капацитет на SSD: 512 GB NVMe

Графика

Дискретна графичка картица: /
Интегрирана графичка картица: Да
Модел на дискретна графичка картица: /
Модел на интегрирана графичка картица: GeForce RTX 3060 GDDR6
Меморија на графичка картица: 6GB

Аудио

Тип на звучници: Стерео

Оптички диск

Тип на оптички уред: /

Мрежа

Bluetooth: Да
3G/4G:: /
Wi-Fi: 802.11
Ethernet LAN: 10/100/1000 GbE

Приклучоци

Број на USB 2.0 приклучоци: /
Број на USB 3.0 (3.2gen1): 2
Број на HDMI приклучоци: 1
Ethernet LAN (RJ45): 1
Број на VGA приклучоци: /
Број на type C приклучоци: 1
Комбинирана порта слушалки/микрофон: Да

Тастатура

Големина на тастатурата (full size keyboard): Да – Backlit Keyboard

Батерија

Технологија на батеријата: Lithium-Ion
Број на келии на батеријата:
Капацитет на батеријата (Wh): 71 Whr

Тежина и димензии

Тежина: 2.6 kg
Ширина (mm): 358
Длабочина (mm): 242
Висина (mm): 199

Оперативен систем

Тип на оперативен систем: /

Содржина на пакување

Вклучен AC адаптер