Lenovo IdeaPad Slim 3 15ABR8 R7-7730U/ 16GB/ SSD 512GB NVMe/ 15.6″ Full HD

34.990,00 ден

Гаранција: 24 месеци

Category:
View cart

Description

Бренд: Lenovo
Модел: IdeaPad Slim 3 15ABR8
PN: 82XM004KRM
Тип на производ: Лаптоп

Дизајн

Боја на производот: Arctic Grey

Екран

Дијагонала: 15.6″
Резолуција: 1920×1080
Екран на допир: /
Тип: IPS
HD: Full HD
Површина на екран: Anti glare

Процесор

Процесор: AMD Ryzen 7
Фамилија: R7-7730U
Фреквенција: 2.0GHz to 4.5GHz
Број на јадра: 8/16
Кеш меморија: 16 MB Cache

Меморија

Капацитет (GB): 16 GB
Тип: DDR4
Брзина (фреквенција): 3200 MHz

Уреди за складирање

Медиум за складирање: SSD
Капацитет на тврдиот диск (HDD): /
Капацитет на SSD: 512 GB PCIe NVMe

Графика

Дискретна графичка картица: Да
Интегрирана графичка картица: /
Модел на дискретна графичка картица: AMD Radeon™ Graphics
Модел на интегрирана графичка картица: /
Меморија на графичка картица:

Аудио

Тип на звучници: Стерео

Оптички диск

Тип на оптички уред: /

Мрежа

Bluetooth: Да
3G/4G:: /
Wi-Fi: wi-fi6 11 an 2×2
Ethernet LAN: 10/100/1000 GbE

Приклучоци

Број на USB 2.0 приклучоци: /
Број на USB 3.0 (3.2gen1): 2
Број на HDMI приклучоци: 1
Ethernet LAN (RJ45): /
Број на VGA приклучоци: /
Број на type C приклучоци: 1
Комбинирана порта слушалки/микрофон: Да

Тастатура

Големина на тастатурата (full size keyboard): Да

Батерија

Технологија на батеријата: Lithium-Ion
Број на келии на батеријата: 4 Cell
Капацитет на батеријата (Wh): 47 Whr

Тежина и димензии

Тежина: 1,6 kg
Ширина (mm): 359
Длабочина (mm): 235
Висина (mm): 17.9

Оперативен систем

Тип на оперативен систем: Free DOS

Содржина на пакување

Вклучен AC адаптер