Lenovo LOQ 15IRH8 i7-13620H/ 16GB/ SSD 512GB/ RTX 4050 6GB/ 144Hz 15.6″ FHD IPS

69.990,00 ден

Гаранција: 24 месеци

View cart

Description

Бренд: Lenovo
Модел: LOQ 15APH8
PN: 82XV00EPRM
Тип на производ: Лаптоп

Дизајн

Боја на производот: Црна

Екран

Дијагонала: 15.6″
Резолуција: 1920×1080
Екран на допир: /
Тип: IPS
HD: Full HD
Фрекфенција на освежување: 144Hz

Процесор

Модел: Intel Core i7
Фамилија: i7-13620H
Фреквенција: 3.70 GHz up to 5.00 GHz
Број на јадра: 10/16
Кеш меморија: 24 MB Cache

Меморија

Капацитет (GB): 16 GB
Тип: DDR4
Брзина (фреквенција): 5200MHz

Уреди за складирање

Медиум за складирање: SSD
Капацитет на тврдиот диск (HDD): /
Капацитет на SSD: 512 GB NVMe

Графика

Дискретна графичка картица: Да
Интегрирана графичка картица: /
Модел на дискретна графичка картица: RTX 4050 GDDR6
Модел на интегрирана графичка картица: /
Меморија на графичка картица: 6GB

Аудио

Тип на звучници: Стерео

Оптички диск

Тип на оптички уред: /

Мрежа

Bluetooth: 5.1
3G/4G:: /
Wi-Fi: Wi-Fi 6 11ax, 2×2
Ethernet LAN:

Приклучоци

Број на USB 2.0 приклучоци: /
Број на USB 3.0 (3.1 gen1): 2
Број на HDMI приклучоци: 1
Ethernet LAN (RJ45): 1
Број на VGA приклучоци: /
Број на type C приклучоци: 2
Комбинирана порта слушалки/микрофон: 1

Тастатура

Големина на тастатурата (full size keyboard): Backlit keyboard

Батерија

Технологија на батеријата: Lithium-Ion
Број на келии на батеријата:  3 Cell
Капацитет на батеријата (mAh): 60Wh

Тежина и димензии

Тежина (kg) 1.58
Ширина (mm): 335
Длабочина (mm): 230
Висина (mm): 17.9

Оперативен систем

Тип на оперативен систем:

Содржина на пакување

Вклучен AC адаптер