Lenovo ThinkPad L14 Gen1 Ryzen 5 4500U/ 16GB/ SSD 256GB/ 14″ Full HD IPS/ Windows 10 Pro

39.990,00 ден

Гаранција: 12 месеци

Category:
View cart

Description

Бренд: Lenovo
Модел: ThinkPad L14 Gen1
PN: 20U6S4GG06
Тип на производ: Лаптоп

Дизајн

Боја на производот: Црна

Екран

Дијагонала: 14″
Резолуција: 1920×1080
Екран на допир: /
Тип: IPS
HD: Full HD
Фрекфенција на освежување:

Процесор

Модел: AMD Ryzen 5
Фамилија: R5 4500U
Фреквенција: 2.3 GHz up to 4.0 GHz
Број на јадра: 6/ 6
Кеш меморија: 8MB Cache

Меморија

Капацитет (GB): 16 GB
Тип: DDR4
Брзина (фреквенција): 3200MHz

Уреди за складирање

Медиум за складирање: SSD
Капацитет на тврдиот диск (HDD): /
Капацитет на SSD: 256GB  TCG Opal Encryption 2, NVMe

Графика

Дискретна графичка картица: /
Интегрирана графичка картица: Да
Модел на дискретна графичка картица: /
Модел на интегрирана графичка картица: AMD Radeon™ Graphics Vega 6
Меморија на графичка картица:

Аудио

Тип на звучници: Стерео

Оптички диск

Тип на оптички уред: /

Мрежа

Bluetooth: Bluetooth 5.1
3G/4G:: /
Wi-Fi: 802.11a/b/g/n/ac/ax
Ethernet LAN: Gigabit Ethernet

Приклучоци

Број на USB 2.0 приклучоци: 1
Број на USB 3.0 (3.1 gen1): 2
Број на HDMI приклучоци: 1
Ethernet LAN (RJ45): 1
Број на VGA приклучоци: /
Број на type C приклучоци: 1
Комбинирана порта слушалки/микрофон: 1

Тастатура

Големина на тастатурата (full size keyboard):

Батерија

Технологија на батеријата: Lithium-Ion
Број на келии на батеријата:  3 Cell
Капацитет на батеријата (mAh):

Тежина и димензии

Тежина (kg) 1.61
Ширина (mm): 331
Длабочина (mm): 235
Висина (mm): 20

Оперативен систем

Тип на оперативен систем: Windows 10 Pro x64

Содржина на пакување

Вклучен AC адаптер