Lenovo Yoga 7 14IRL8 i7-1360p/ 16GB/ SSD 1TB/ 14″ FHD/ Windows 11 Home

68.990,00 ден

Гаранција: 24 месеци

Category:
View cart

Description

Бренд: Lenovo
Модел: Yoga 7 14IRL8
PN: 82RK00QQRM
Тип на производ: Лаптоп

Дизајн

Боја на производот: Сива

Екран

Дијагонала: 14″
Резолуција: 1920×1080
Екран на допир: /
Тип: IPS
HD: Full HD
Фрекфенција на освежување:

Процесор

Модел: Intel Core i7
Фамилија: i7-1360p
Фреквенција: 3.30 GHz up to 4.40 GHz
Број на јадра: 12/16
Кеш меморија: 18 MB Cache

Меморија

Капацитет (GB): 16GB
Тип: DDR4
Брзина (фреквенција): 3200MHz

Уреди за складирање

Медиум за складирање: SSD
Капацитет на тврдиот диск (HDD): /
Капацитет на SSD: 1TB NVMe

Графика

Дискретна графичка картица: /
Интегрирана графичка картица: Да
Модел на дискретна графичка картица: /
Модел на интегрирана графичка картица: Intel® Iris® Xe Graphics
Меморија на графичка картица:

Аудио

Тип на звучници: Стерео

Оптички диск

Тип на оптички уред: /

Мрежа

Bluetooth: 5.1
3G/4G:: /
Wi-Fi: Wi-Fi 6 11ax, 2×2
Ethernet LAN:

Приклучоци

Број на USB 2.0 приклучоци: /
Број на USB 3.0 (3.1 gen1): 2
Број на HDMI приклучоци: 1
Ethernet LAN (RJ45): /
Број на VGA приклучоци: /
Број на type C приклучоци: 2
Комбинирана порта слушалки/микрофон: 1

Тастатура

Големина на тастатурата (full size keyboard):

Батерија

Технологија на батеријата: Lithium-Ion
Број на келии на батеријата:  3 Cell
Капацитет на батеријата (mAh): 42Wh

Тежина и димензии

Тежина (kg) 1.49
Ширина (mm): 335
Длабочина (mm): 230
Висина (mm): 17.9

Оперативен систем

Тип на оперативен систем: Windows 11 Home

Содржина на пакување

Вклучен AC адаптер