PC HP OMEN 25L GT12-1004nh i5-11400/ 16GB/ NVMe 512GB/ RTX 3060Ti 8GB

76.990,00 ден

Гаранција: 36 месеци

View cart

Description

Бренд:HP
Модел:OMEN 25L Desktop
PN:4N0W0EA
Тип на производ:Персонален компјутер
Чипсет на матична плоча: Z590H

Процесор

Модел:Intel Core i5-11400
Фамилија:Core i5
Фреквенција:2.6 GHz (up to 4.4GHz)
Број на јадра:6
Кеш меморија:12 МВ

Меморија

Капацитет (GB):16
Тип:DDR4
Брзина (фреквенција):3200 MHz

Уреди за складирање

Медиум за складирање:SSD
Капацитет на тврдиот диск (HDD):/
Капацитет на SSD:512GB M.2 NVMe

Графика

Дискретна графичка картица:Да
Интегрирана графичка картица:/
Модел на дискретна графичка картица:NVIDIA® GeForce RTX™ 3060 Ti
Модел на интегрирана графичка картица:/
Меморија на графичка картица:8GB

Оптички диск

Тип на оптички уред:/

Мрежа

Wi-Fi:Realtek 802.11a/b/g/n/ac (2×2) Wi-Fi® and Bluetooth® 5 combo
Ethernet LAN:Integrated 10/100/1000 GbE LAN

Напојување

Реална моќност на напојување:500W 80+ Bronze

Софтвер

Инсталиран оперативен систем:/

Додатоци

Тастатура:/
Глушец:/

Повеќе за производот…

ПРЕПОРАЧАНИ ПРОИЗВОДИ