PowerCube G3130 Phoenix G12 i3-12100F/ 16GB DDR4/ SSD 512GB/ GTX1650 4GB

37.990,00 ден

Гаранција: 24 месеци.

View cart

Description

Бренд:PowerCube
Модел:G3130 Phoenix G12
PN:/
Тип на производ:Персонален компјутер
Чипсет на матична плоча:H610

Процесор

Модел:Intel Core i3
Фамилија:Core i3-12100F
Фреквенција:3.3 GHz (Boost Clock 4.3GHz)
Број на јадра:4 / 8
Кеш меморија:12 MB Intel Smart Cache

Меморија

Капацитет (GB):16GB
Тип:DDR4
Брзина (фреквенција):3200 MHz

Уреди за складирање

Медиум за складирање:SSD
Капацитет на тврдиот диск (HDD):/
Капацитет на SSD:512 GB

Графика

Дискретна графичка картица:Да
Интегрирана графичка картица:/
Модел на дискретна графичка картица:GeForce GTX1650
Модел на интегрирана графичка картица:/
Меморија на графичка картица:4GB GDDR6

Оптички диск

Тип на оптички уред: /

Мрежа

Wi-Fi:/
Ethernet LAN:Gigabit Ethernet

Напојување

Реална моќност на напојување:450W 80+

Софтвер

Инсталиран оперативен систем:/

Додатоци

Тастатура:/
Глушец:/

ПРЕПОРАЧАНИ ПРОИЗВОДИ