PowerCube G3150 Phoenix G10 SE i5-10400F/ 8GB DDR4/ SSD 512GB/ GTX1650 4GB

34.990,00 ден

Гаранција: 24 месеци

View cart

Description

Бренд:PowerCube
Модел:G3150 Phoenix G10 SE
PN:/
Тип на производ:Персонален компјутер
Чипсет на матична плоча:H510

Процесор

Модел:Intel Core i5
Фамилија:Core i5-10400F
Фреквенција:2.9 GHz (Boost Clock 4.3GHz)
Број на јадра:6 / 12
Кеш меморија:12 MB Intel Smart Cache

Меморија

Капацитет (GB):8GB
Тип:DDR4
Брзина (фреквенција):2666 MHz

Уреди за складирање

Медиум за складирање:SSD
Капацитет на тврдиот диск (HDD):/
Капацитет на SSD:512GB

Графика

Дискретна графичка картица:Да
Интегрирана графичка картица:/
Модел на дискретна графичка картица:GTX1650
Модел на интегрирана графичка картица:/
Меморија на графичка картица:4GB GDDR6

Оптички диск

Тип на оптички уред: /

Мрежа

Wi-Fi:/
Ethernet LAN:Gigabit Ethernet

Напојување

Реална моќност на напојување:450W 80+

Софтвер

Инсталиран оперативен систем:/

Додатоци

Тастатура:/
Глушец:/

ПРЕПОРАЧАНИ ПРОИЗВОДИ