PowerCube G3150 Phoenix G11 i5-11400F/ 16GB DDR4/ NVMe 500GB/ GTX1650 4GB

30.490,00 ден

Гаранција: 24 месеци

Description

Бренд: PowerCube
Модел: G3150 Phoenix G11
PN: /
Тип на производ: Персонален компјутер
Чипсет на матична плоча: H510

Процесор

Модел: Intel Core i5
Фамилија: i5-11400F
Фреквенција: 2.6 GHz (Turbo:4.4 GHz)
Број на јадра: 6 / 12
Кеш меморија: 12 MB Cache

Меморија

Капацитет (GB): 16GB
Тип: DDR4
Брзина (фреквенција): 3200 MHz

Уреди за складирање

Медиум за складирање: SSD
Капацитет на тврдиот диск (HDD):
Капацитет на SSD: 500GB M.2 NVMe

Графика

Дискретна графичка картица: Да
Интегрирана графичка картица: /
Модел на дискретна графичка картица: GTX1650
Модел на интегрирана графичка картица: /
Меморија на графичка картица: 4GB GDDR6

Оптички диск

Тип на оптички уред:  /

Мрежа

Wi-Fi: /
Ethernet LAN: Gigabit Ethernet

Напојување

Реална моќност на напојување: 500W 80+

Софтвер

Инсталиран оперативен систем: /

Додатоци

Тастатура: /
Тастатура: /