PowerCube G3150 Phoenix G12 i5-12400F/ 16GB DDR4/ NVMe 500GB/ GTX1650 4GB

33.990,00 ден

Гаранција: 24 месеци

Description

Бренд: PowerCube
Модел: G3150 Phoenix G12
PN:
Тип на производ: Персонален компјутер
Чипсет на матична плоча: H610

Процесор

Модел: i5-12400F
Фамилија: i5-12400F
Фреквенција: 2.50 GHz (Turbo 4.40 GHz)
Број на јадра: 6 / 12
Кеш меморија: 18 MB

Меморија

Капацитет (GB): 16 GB
Тип: DDR4
Брзина (фреквенција): 3200 MHz

Уреди за складирање

Медиум за складирање: SSD
Капацитет на тврдиот диск (HDD):
Капацитет на SSD: 500 GB M.2 NVMe

Графика

Дискретна графичка картица: Да
Интегрирана графичка картица: Не
Модел на дискретна графичка картица: GeForce GTX1650
Модел на интегрирана графичка картица: /
Меморија на графичка картица: 4 GB

Оптички диск

Тип на оптички уред: /

Мрежа

Wi-Fi: /
Ethernet LAN: Gigabit Ethernet

Напојување

Реална моќност на напојување: 500W 80+

Софтвер

Инсталиран оперативен систем: /

Додатоци

Тастатура: /
Глушец: /