PowerCube G3270 Black Mamba RTX G10 i7-11700F/ 32GB DDR4/ NVMe 1.0TB/ RTX3060 Ti 8GB

99.990,00 ден

Гаранција: 24 месеци

View cart

Description

Бренд:PowerCube
Модел:G3270 Black Mamba G10
PN:/
Тип на производ:Персонален компјутер
Чипсет на матична плоча:Z590

Процесор

Модел:Intel Core i7
Фамилија:Core i7-11700F
Фреквенција:2.5 GHz (Turbo:4.9 GHz)
Број на јадра:8 / 16
Кеш меморија:16 MB Intel Smart Cache

Меморија

Капацитет (GB):32 GB
Тип:DDR4
Брзина (фреквенција):3200 MHz

Уреди за складирање

Медиум за складирање:SSD
Капацитет на тврдиот диск (HDD):/
Капацитет на SSD:1.0 TB M.2 NVMe

Графика

Дискретна графичка картица:Да
Интегрирана графичка картица:/
Модел на дискретна графичка картица:RTX3060 Ti
Модел на интегрирана графичка картица:/
Меморија на графичка картица:8GB GDDR6

Оптички диск

Тип на оптички уред: /

Мрежа

Wi-Fi:/
Ethernet LAN:Gigabit Ethernet

Напојување

Реална моќност на напојување:750W 80+ Bronze Modular

Софтвер

Инсталиран оперативен систем:/

Додатоци

Тастатура:/
Глушец:/

ПРЕПОРАЧАНИ ПРОИЗВОДИ