Hot

PowerCube G3270 Commander G14 i7-14700KF/ 32GB DDR5/ NVMe 1.0TB/ RTX 4060Ti 8GB OC

101.990,00 ден

Гаранција: 24 месеци

Description

Бренд: PowerCube
Модел: G3270 Commander G14
PN: /
Тип на производ: Персонален компјутер
Чипсет на матична плоча: Z790

Процесор

Модел: Intel Core i7
Фамилија: i7-14700KF
Фреквенција: 3.4 GHz (Turbo: 5.6 GHz)
Број на јадра: 8P + 12E / 28
Кеш меморија: 33 MB Intel Smart Cache

Меморија

Капацитет (GB): 32 GB (2x16GB)
Тип: DDR5
Брзина (фреквенција): 6000 MHz

Уреди за складирање

Медиум за складирање: SSD
Капацитет на тврдиот диск (HDD): /
Капацитет на SSD: 1.0TB M.2 NVMe

Графика

Дискретна графичка картица: Да
Интегрирана графичка картица: /
Модел на дискретна графичка картица: RTX4060Ti
Модел на интегрирана графичка картица: /
Меморија на графичка картица: 8GB GDDR6

Оптички диск

Тип на оптички уред:  /

Мрежа

Wi-Fi: /
Ethernet LAN: Gigabit Ethernet

Напојување

Реална моќност на напојување: 750W 80+

Софтвер

Инсталиран оперативен систем: /

Додатоци

Тастатура: /
Тастатура: /