PowerCube G3270 Phoenix G8 i7-8700/ 16GB/ SSD 240GB M2/ 2TB/ GTX 1070 8GB OC/ 1200W

-13%

PowerCube G3270 Phoenix G8 i7-8700/ 16GB/ SSD 240GB M2/ 2TB/ GTX 1070 8GB OC/ 1200W

79.990,00 ден 69.990,00 ден

Гаранција: 24 месеци

  • Description

Description

Бренд: PowerCube
Модел: G3270 Phoenix G8
PN:
Тип на производ: Персонален компјутер
Чипсет на матична плоча:  Z370

Процесор

Модел: Intel Core I7-8700
Фамилија: Core I7
Фреквенција: 3.20 GHz (Turbo:4.60 GHz)
Број на јадра: 6 / 12
Кеш меморија: 12 MB

Меморија

Капацитет (GB):  16 GB
Тип: DDR4
Брзина (фреквенција): 3000 MHz

Уреди за складирање

Медиум за складирање: M.2 SSD / HDD
Капацитет на тврдиот диск (HDD):  2.0 TB
Капацитет на SSD:  240 GB NVMe

Графика

Дискретна графичка картица: Да
Интегрирана графичка картица: Да
Модел на дискретна графичка картица: GeForce GTX 1070 OC
Модел на интегрирана графичка картица: Intel UHD Graphics 630
Меморија на графичка картица: 8GB GDDR5

Оптички диск

Тип на оптички уред:  DVD-RW

Мрежа

Wi-Fi: /
Ethernet LAN: Gigabit Ethernet

Напојување

Реална моќност на напојување: 1200 W Platinum

Софтвер

Инсталиран оперативен систем: /

Додатоци

Тастатура: /
Глушец: /

Повеќе за производот…

ПРЕПОРАЧАНИ ПРОИЗВОДИ

You've just added this product to the cart: