Hot

PowerCube G3350 Nemesis G14 i5-14600KF/ 32GB DDR5/ NVMe 2.0TB/ RTX4070 12GB OC

104.990,00 ден

Гаранција: 24 месеци

Description

Бренд: PowerCube
Модел: G3350 Nemesis G14
PN:
Тип на производ: Персонален компјутер
Чипсет на матична плоча: B760

Процесор

Модел: Intel i5
Фамилија: i5-14600KF
Фреквенција: 3.50 GHz (Turbo:5.30 GHz)
Број на јадра: 6P + 8E/ 20
Кеш меморија: 24MB

Меморија

Капацитет (GB): 32 GB (2x16GB)
Тип: DDR5
Брзина (фреквенција): 6000 MHz

Уреди за складирање

Медиум за складирање:  SSD
Капацитет на тврдиот диск (HDD): /
Капацитет на SSD: 2TB M.2 NVMe

Графика

Дискретна графичка картица: Да
Интегрирана графичка картица: /
Модел на дискретна графичка картица: GeForce RTX4070
Модел на интегрирана графичка картица: /
Меморија на графичка картица: 12GB

Оптички диск

Тип на оптички уред:  /

Мрежа

Wi-Fi: /
Ethernet LAN: Gigabit Ethernet

Напојување

Реална моќност на напојување: 750W 80+

Софтвер

Инсталиран оперативен систем: /

Додатоци

Тастатура: /
Глушец: /