PowerCube G3350 Phoenix G10 LE i5-10400F/ 16GB DDR4/ NVMe 500GB/ RTX3060 12GB

59.990,00 ден

Гаранција: 24 месеци

View cart

Description

Бренд:PowerCube
Модел:G3350 Phoenix G10 LE
PN:
Тип на производ:Персонален компјутер
Чипсет на матична плоча:B460

Процесор

Модел:Intel Core i5-10400F
Фамилија:Core I5
Фреквенција:2.90 GHz (Turbo:4.30 GHz)
Број на јадра:6/ 12
Кеш меморија:12 MB

Меморија

Капацитет (GB):16 GB
Тип:DDR4
Брзина (фреквенција):2666 MHz

Уреди за складирање

Медиум за складирање: SSD / HDD
Капацитет на тврдиот диск (HDD):/
Капацитет на SSD:500GB M.2 NVMe

Графика

Дискретна графичка картица:Да
Интегрирана графичка картица:/
Модел на дискретна графичка картица:GeForce RTX3060 12GB OC
Модел на интегрирана графичка картица:/
Меморија на графичка картица:12GB GDDR6

Оптички диск

Тип на оптички уред: /

Мрежа

Wi-Fi:/
Ethernet LAN:Gigabit Ethernet

Напојување

Реална моќност на напојување:650W 80+

Софтвер

Инсталиран оперативен систем:/

Додатоци

Тастатура:/
Глушец:/

ПРЕПОРАЧАНИ ПРОИЗВОДИ