PowerCube G4155 Chimera G10 Ryzen 5 Pro 4650G/ 16GB/ SSD 512GB/ RX 6500XT 4GB

40.990,00 ден

Гаранција: 24 месеци

View cart

Description

Бренд:PowerCube
Модел:G4155 Chimera G10
PN:
Тип на производ:Персонален компјутер
Чипсет на матична плоча:A520

Процесор

Модел:AMD Ryzen 5 Pro 4650G
Фамилија:Ryzen 5
Фреквенција:3.70 GHz (Turbo:4.20 GHz)
Број на јадра:6/ 12
Кеш меморија:8 MB

Меморија

Капацитет (GB):16 GB
Тип:DDR4
Брзина (фреквенција):3200 MHz

Уреди за складирање

Медиум за складирање: SSD / HDD
Капацитет на тврдиот диск (HDD):/
Капацитет на SSD:512GB

Графика

Дискретна графичка картица:Да
Интегрирана графичка картица:/
Модел на дискретна графичка картица:Radeon RX 6500XT 4GB
Модел на интегрирана графичка картица:/
Меморија на графичка картица:4GB GDDR6

Оптички диск

Тип на оптички уред: /

Мрежа

Wi-Fi:/
Ethernet LAN:Gigabit Ethernet

Напојување

Реална моќност на напојување:450W 80+

Софтвер

Инсталиран оперативен систем:/

Додатоци

Тастатура:/
Глушец:/

ПРЕПОРАЧАНИ ПРОИЗВОДИ