Hot

PowerCube G4255 Chimera G10 RTX Ryzen 5 5500/ 16GB/ NVMe 500GB/ RTX3050 8GB

35.990,00 ден

Гаранција: 24 месеци

Description

Бренд: PowerCube
Модел: G4255 Chimera G10 RTX
PN:
Тип на производ: Персонален компјутер
Чипсет на матична плоча: A520

Процесор

Модел: AMD Ryzen 5 5500
Фамилија: Ryzen 5
Фреквенција: 3.60 GHz (Turbo:4.20 GHz)
Број на јадра: 6/ 12
Кеш меморија: 16 MB

Меморија

Капацитет (GB): 16 GB (2x8GB)
Тип: DDR4
Брзина (фреквенција): 3200 MHz

Уреди за складирање

Медиум за складирање:  SSD / HDD
Капацитет на тврдиот диск (HDD): /
Капацитет на SSD: 500GB

Графика

Дискретна графичка картица: Да
Интегрирана графичка картица: /
Модел на дискретна графичка картица: RTX 3050
Модел на интегрирана графичка картица: /
Меморија на графичка картица: 8GB GDDR6

Оптички диск

Тип на оптички уред:  /

Мрежа

Wi-Fi: /
Ethernet LAN: Gigabit Ethernet

Напојување

Реална моќност на напојување: 500W 80+

Софтвер

Инсталиран оперативен систем: /

Додатоци

Тастатура: /
Глушец: /