PowerCube G4255 Chimera G10 Ryzen 5 5500/ 16GB DDR4/ NVMe 512GB/ GTX1660Ti 6GB

48.990,00 ден

Гаранција: 24 месеци

View cart

Description

Бренд: PowerCube
Модел: G4255 Chimera G10
PN:
Тип на производ: Персонален компјутер
Чипсет на матична плоча: B450

Процесор

Модел: AMD Ryzen 5 5500
Фамилија: Core Ryzen 5
Фреквенција: 3.60 GHz (Turbo:4.20 GHz)
Број на јадра: 6/ 12
Кеш меморија: 16 MB

Меморија

Капацитет (GB): 16 GB
Тип: DDR4
Брзина (фреквенција): 3200 MHz

Уреди за складирање

Медиум за складирање:  SSD / HDD
Капацитет на тврдиот диск (HDD): /
Капацитет на SSD: 512GB M.2 NVMe

Графика

Дискретна графичка картица: Да
Интегрирана графичка картица: /
Модел на дискретна графичка картица: GeForce GTX1660Ti Gaming OC
Модел на интегрирана графичка картица: /
Меморија на графичка картица: 6GB GDDR6

Оптички диск

Тип на оптички уред:  /

Мрежа

Wi-Fi: /
Ethernet LAN: Gigabit Ethernet

Напојување

Реална моќност на напојување: 600W 80+

Софтвер

Инсталиран оперативен систем: /

Додатоци

Тастатура: /
Глушец: /

ПРЕПОРАЧАНИ ПРОИЗВОДИ