PowerCube G4270 Arctic Storm G10 Ryzen 7 5800X/ 32GB/ NVMe 1.0TB/ RX 7700XT 12GB/ ATX RGB White

76.990,00 ден

Гаранција 24 месеци.

Description

Бренд: PowerCube
Модел: G4270 Arctic Storm G10
PN: /
Тип на производ: Персонален компјутер
Чипсет на матична плоча: B550

Процесор

Модел: Ryzen 7 5800X
Фамилија: AMD Ryzen™ Processors
Фреквенција: Up to 4.7GHz
Број на јадра: 8 / 16
Кеш меморија: 32 MB Cache

Меморија

Капацитет (GB): 32GB
Тип: DDR4
Брзина (фреквенција): 3600 MHz

Уреди за складирање

Медиум за складирање: SSD
Капацитет на тврдиот диск (HDD): /
Капацитет на SSD: 1.0TB M.2 NVMe

Графика

Дискретна графичка картица: Да
Интегрирана графичка картица: /
Модел на дискретна графичка картица: RX 7700XT OC
Модел на интегрирана графичка картица: /
Меморија на графичка картица: 12GB

Оптички диск

Тип на оптички уред:  /

Мрежа

Wi-Fi: /
Ethernet LAN: Gigabit Ethernet

Напојување

Реална моќност на напојување: 750W 80+

Софтвер

Инсталиран оперативен систем: /

Додатоци

Тастатура: /
Глушец: /