PowerCube G4270 Black Mamba G10 Ryzen 7 5800X/ 16GB/ NVMe 1.0TB/ RTX 3070 Suprim X 8GB

105.990,00 ден

Гаранција: 24 месеци

View cart

Description

Бренд:PowerCube
Модел:G4270 Black Mamba G10
PN:/
Тип на производ:Персонален компјутер
Чипсет на матична плоча:B550

Процесор

Модел:AMD Ryzen 7
Фамилија: Ryzen 7 5800X
Фреквенција:3.8 GHz (Turbo:4.7 GHz)
Број на јадра:8 / 16
Кеш меморија:32 MB

Меморија

Капацитет (GB):16 GB
Тип:DDR4
Брзина (фреквенција):3600 MHz

Уреди за складирање

Медиум за складирање:SSD
Капацитет на тврдиот диск (HDD):/
Капацитет на SSD:1.0 TB M.2 NVMe

Графика

Дискретна графичка картица:Да
Интегрирана графичка картица:/
Модел на дискретна графичка картица:RTX 3070 Suprim X 8GB
Модел на интегрирана графичка картица:/
Меморија на графичка картица:8 GB

Оптички диск

Тип на оптички уред: /

Мрежа

Wi-Fi:/
Ethernet LAN:Gigabit Ethernet

Напојување

Реална моќност на напојување:750W 80+ Bronze

Софтвер

Инсталиран оперативен систем:/

Додатоци

Тастатура:/
Глушец:/

ПРЕПОРАЧАНИ ПРОИЗВОДИ