PowerCube G4350 Soul Reaper G10 LE Ryzen 5 5600X/ 16GB/ NVMe 1.0TB/ RTX 3060Ti 8GB OC

63.990,00 ден

Гаранција: 24 месеци

View cart

Description

Бренд: PowerCube
Модел: PowerCube G4350 Soul Reaper G10 LE
PN: /
Тип на производ: Персонален компјутер
Чипсет на матична плоча: B550

Процесор

Модел: AMD Ryzen 5 5600X
Фамилија: Ryzen 5 5600X
Фреквенција: 3.7 GHz (Turbo:4.6 GHz)
Број на јадра: 6 / 12
Кеш меморија: 32 MB

Меморија

Капацитет (GB): 16 GB
Тип: DDR4
Брзина (фреквенција): 3600 MHz

Уреди за складирање

Медиум за складирање: SSD
Капацитет на тврдиот диск (HDD):
Капацитет на SSD: 1.0 TB M.2 NVMe

Графика

Дискретна графичка картица: Да
Интегрирана графичка картица: /
Модел на дискретна графичка картица: GeForce RTX 3060Ti
Модел на интегрирана графичка картица: /
Меморија на графичка картица: 8GB GDDR6 OC

Оптички диск

Тип на оптички уред:  /

Мрежа

Wi-Fi: /
Ethernet LAN: Gigabit Ethernet

Напојување

Реална моќност на напојување: 650W 80+ Bronze

Софтвер

Инсталиран оперативен систем: /

Додатоци

Тастатура: /
Глушец: /