Hot

PowerCube G4390 Leviathan G10 Ryzen 9 5900X/ 32GB/ NVMe 2.0TB/ RTX 3080 12GB GAMING OC

174.990,00 ден

Гаранција: 24 месеци

View cart

Description

Бренд:PowerCube
Модел:G4390 Leviathan G10
PN:/
Тип на производ:Персонален компјутер
Чипсет на матична плоча:X570

Процесор

Модел:AMD Ryzen 9
Фамилија:Ryzen 9 5900X
Фреквенција:3.7 GHz (Turbo:4.8 GHz)
Број на јадра:12/ 24
Кеш меморија:64 MB
Ладење:AIO 280 RGB

Меморија

Капацитет (GB):32 GB
Тип:DDR4
Брзина (фреквенција):3600 MHz

Уреди за складирање

Медиум за складирање:SSD
Капацитет на тврдиот диск (HDD):
Капацитет на SSD:2 TB M.2 NVMe

Графика

Дискретна графичка картица:Да
Интегрирана графичка картица:/
Модел на дискретна графичка картица:GeForce RTX 3080 GAMING OC
Модел на интегрирана графичка картица:/
Меморија на графичка картица:12GB

Оптички диск

Тип на оптички уред: /

Мрежа

Wi-Fi:/
Ethernet LAN:Gigabit Ethernet

Напојување

Реална моќност на напојување:850W 80+ Platinum Full Modular

Софтвер

Инсталиран оперативен систем:/

Додатоци

Тастатура:/
Глушец:/

ПРЕПОРАЧАНИ ПРОИЗВОДИ