PowerCube H1120 Astra G10 G6400/ 8GB/ SSD 240GB/ GeForce GT 1030 2GB

20.990,00 ден

Гаранција: 24 месеци

View cart

Description

Бренд:PowerCube
Модел:H1120 Astra G10
PN:/
Тип на производ:Персонален компјутер
Чипсет на матична плоча:H410

Процесор

Модел:Intel Pentium Gold
Фамилија:G6400
Фреквенција:4.0 GHz
Број на јадра:2 / 4
Кеш меморија:4 MB Smart cache

Меморија

Капацитет (GB):8 GB
Тип:DDR4
Брзина (фреквенција):2666 MHz

Уреди за складирање

Медиум за складирање:SSD
Капацитет на тврдиот диск (HDD):/
Капацитет на SSD:240 GB

Графика

Дискретна графичка картица:Да
Интегрирана графичка картица:/
Модел на дискретна графичка картица:GeForce GT 1030
Модел на интегрирана графичка картица:/
Меморија на графичка картица:2GB

Оптички диск

Тип на оптички уред: /

Мрежа

Wi-Fi:/
Ethernet LAN:Gigabit Ethernet

Напојување

Реална моќност на напојување:200W

Софтвер

Инсталиран оперативен систем:/

Додатоци

Тастатура:/
Глушец:/

ПРЕПОРАЧАНИ ПРОИЗВОДИ